Plac Słoneczny1

Polska→ Warszawa→ Plac Słoneczny, czyli miasteczko w mieście

Jeden z najbardziej urokliwych miejskich placyków w stolicy. Równie klimatyczny co nieznany. A na pewno nieznany turystom. Na pierwszy rzut oka czujemy się, jakbyśmy byli w starym Sopocie, a to przecież kwintesencja Żoliborza- najpiękniejszej chyba dzielnicy Warszawy.

zoliboerzŻoliborz październikowy

Zacznijmy od tego, że Plac ukryty jest wśród uliczek Żoliborza Oficerskiego- czytaj: urokliwej, willowej części dzielnicy. Pośród pięknych, często przedwojennych budynków, w okolicy, w której metr kwadratowy takiego domu wart jest…no w każdy razie bardzo dużo.

plac słoneczny ok

Plac Słoneczny w odsłonie wiosennej…

Ale jak już wejdziemy w labirynty tutejszych uliczek, to… nagle znajdziemy się w małym miasteczku. Spokojnym i cichym, gdzie wszyscy wiedzą o sobie wszystko. I w końcu trafimy na Plac Słoneczny, jakby wzięty z sielskiego obrazka na prowincji. Na środku placu stoi wielkie, rozłożyste drzewo, dookoła zobaczysz urokliwe wille. Cisza i spokój. Naprawdę jesteśmy w Warszawie??

plac slon jesien

…oraz w wersji późnojesiennej.

Chcesz być na bieżąco? Kliknij tutaj i polub ten blog na Facebooku!

Słuchaj audycji „Miejsce Za Miejscem”- w każdy wtorek o 10:20 na antenie Radia Dla Ciebie oraz na: www.rdc.pl. Archiwalnych audycji można posłuchać tutaj

————————————————————————————————————-