Mustafa Gemuse Kebab

Niemcy→ Berlin→ Mustafa’s Gemüse Kebap- czyli turecka kanapka w mistrzowskim wydaniu!

Kilkudziesięcioominutowa kolejka po kebab w mieście, gdzie (ze względu na dużą liczebność mniejszości tureckiej) budka z kebabem jest na każdym rogu ulicy, to już coś, dlatego właśnie zdecydowałem się zjeść w tym miejscu. I kiedy wreszcie po 50 minutach czekania dostałem do ręki to cudo za 4 euro- poczułem niebo w ustach…Jeden z lepszych kebabów w Berlinie!

Mustafa Gemuse KebabKolejka dobrze wróży…

Na wstępie, ze wstydem przyznam się do czegoś. Otóż jestem fanem kebabów. Ba- w pewnym momencie byłem nawet srogo uzależniony od tej potrawy! Oczywiście nie mówimy tutaj o tzw. polskiej wersji tej kanapki- z przewagą kapusty pekińskiej, śladowymi ilościami mięsa z mielonki kupionej w Makro i z ciężkim sosem na bazie majonezu. Niektóre punkty serwują nam nawet kapustę kiszoną w środku, co rodowity Turek uznałby za potwarz. Błagam- unikajcie takich miejsc, bo nie mają one nic wspólnego z tym smacznym daniem…W Warszawie są bodajże 2 lub 3 punkty, gdzie wszystko (lub większość) jest tak jak powinno być i jestem skłonny przejechać pół miasta, żeby tam zjeść.

Mustafa Gemuse1Niepozorna budka, prawda?

Za to u Mustafy w Berlinie- wszystko się zgadza. Gwar, pełno ludzi (również Turków, co dobrze wróży), no i ten smak…Dostajemy bowiem bardzo smaczne i doskonale przyprawione mięso,  w świeżo wypiekanej bułeczce lub tortilli, do tego świeże warzywa- ogórek, pomidor, cebula , a także warzywa grillowane oraz małe papryczki chilli. Obowiązkowo oczywiście kolendra- nieodzowny element kuchni Bliskiego Wschodu i Kaukazu. Do tego sos na bazie jogurtu (uczcie się pseudokebabowcy w Polsce!), a całość przyprószona wiórkami greckiej fety. Niebo w gębie! Jedyne co mi nie pasowało, to kawałki talarków ziemniaczanych w środku, ale wiem, że niestety całe południe Europy uwielbia czuć w kebabie ziemniaka…No i poza tym mięso było jednak nieco za słone. Całość- oceniam na 8 w dziesięciostopniowej skali.

Ale reasumując- i tak warto było czekać, choć pewnie drugi raz poszukałbym jednak punktu, gdzie kolejka nie jest aż tak absurdalnie długa.  Tak czy inaczej- majonezowi i kapuście pekińskiej mówimy zdecydowane „nie”!

berlin mustafa gemuseNajbardziej znany kebab w Berlinie wygląda tak!

 

A oto i krótki film z tego miejsca:


Chcesz być na bieżąco? Kliknij tutaj i polub ten blog na Facebooku!

Słuchaj audycji „Miejsce Za Miejscem”- w każdy wtorek o 10:20 na antenie Radia Dla Ciebie oraz na: www.rdc.pl. Archiwalnych audycji można posłuchać tutaj

————————————————————————————————————-